Näyttelytulokset
Spinoneiden näyttelytulokset näet KoiraNet Jalostustietojärjestelmästä
Tuloksia vuodelta 2015
Bannonbrig Rondo Bravo
Kansainvälinen näyttely 11.4.2015, Vaasa
JUN-ERI, JUK1, PU1, SA, VSP, SERT, Peter Berchtold
Kansainvälinen näyttely 24.10.2015, Seinäjoki
NUO-ERI, NUK1, PU1, SA, VSP, SERT, CACIB, Jan Ryk
Donna Liberata’s Karolina om. Marjaana Hautajärvi ja Satu Suutari
Kansainvälinen näyttely 11.4.2015, Vaasa
JUN-ERI, JUK1, PN4, SA, VASERT, Peter Berchtold
Donna Liberata’s Konrad
Kaikkien rotujen näyttely, 11.7.2015, Laukaa
JUN-ERI, JUK2, PU2, SA, VASERT, Vitor Veiga
Ryhmänäyttely 4.10.2015, Hämeenlinna
JUN-ERI, JUK1, PU1, SA, ROP, SERT, Gergana Georgieva
Dotis Lago Di Vecchio om. Olli Tolonen
Kansainvälinen näyttely 2.5.2015, Tampere
AVO-ERI, AVK1, PU1, SA, ROP, CACIB, Kurt Nilsson
Erikoisnäyttely 13.6.2015, Laihia
AVO-ERI, AVK1, PU1, SA, VSP, Tiina Eskelinen
Kansainvälinen näyttely 25.7.2015, Mikkeli
AVO-ERI, AVK1, PU2, SA, CACIB, Inga Siil
Kansainvälinen näyttely 5.12.2015, Helsinki
AVO-ERI, AVK2, PU2, SA, VARACA, Annette Bystrup
Kansainvälinen näyttely 6.12.2015, Helsinki
AVO-ERI, AVK2, PU3, SA, Vladimir Piskay
Fragola Jubileum Dante
Kansainvälinen näyttely 24.10.2015, Seinäjoki
NUO-ERI, NUK2, PU2, SA, VASERT, VARACA, Jan Ryk
V-14 JV-14 HeJW-14 Fragola Jubileum Guido Jr om. Olli Tolonen
Erikoisnäyttely 13.6.2015, Laihia
JUN-ERI, JUK1, PU2, SA, SERT
Kansainvälinen näyttely 25.7.2015, Mikkeli
JUN-ERI, JUK1, PU1, SA, ROP, SERT, Inga Siil
Kansainvälinen näyttely 6.12.2015, Helsinki
NUO-ERI, NUK1, PU2, SA, SERT, VARACA, Vladimir Piskay
Fragola Jubileum Snowman om. Pauli Paajanen
Kaikkien rotujen näyttely 5.4.2015, Imatra
JUN-ERI, JUK1, PU1, SA, VSP, SERT, Cristian Stefanescu
Kansainvälinen näyttely 8.8.2015, Joensuu
AVO-ERI, AVK1, PU1, SA, VSP, SERT, CACIB, Moray Armstrong
Fragola Jubileum Stellan om. Kirsi Savolainen
Ryhmänäyttely 2.5.2015, Oulainen
JUN-ERI, JUK1, PN3, SA, Pekka Teini
C.I.B C.I.E POHJ MVA FI MVA SE MVA NO MVA JV-09 V-09 PMV-09 PMJV-09
V-10 HeW-11 V-11 FRV-11 HeW-12 V-12 HeW-13 PMV-13 V-13 MV-14 V-14 HeW-14 HeW-15 V-15
Fragola Tempesta Dineve om. Pia ja Juho Haarala
Kaikkien rotujen näyttely, 5.4.2015, Imatra
VAL-ERI, VAK1, PN2, SA, Cristian Stefanescu
Kansainvälinen näyttely 11.4.2015, Vaasa
VAL-ERI, VAK1, PN1, SA, ROP, CACIB, Peter Berchtold
Erikoisnäyttely 13.6.2015, Laihia
VAL-ERI, VAK1, PN1, SA, ROP, Tiina Eskelinen
Kansainvälinen näyttely 11.7.2015, Oulu
VAL-ERI, VAK1, PN1, SA, ROP, CACIB, RYP3, Arvid Göransson
Kansainvälinen näyttely 12.7.2015, Oulu
VAL-ERI, VAK1, PN1, SA, ROP, CACIB, Jaana Hartus
Kansainvälinen näyttely 18.7.2015, Kemi
VAL-ERI, VAK1, PN1, SA, ROP, CACIB, RYP2, Pekka Teini
Kansainvälinen näyttely 18.7.2015, Ylivieska
VAL-ERI, VAK1, PN1, SA, ROP, CACIB, Tarja Hovila
Kansainvälinen näyttely 8.8.2015, Joensuu
VAL-ERI, VAK1, PN1, SA, ROP, CACIB, Moray Armstrong
Kansainvälinen näyttely 9.8.2015, Joensuu
VAL-ERI, VAK1, PN1, SA, ROP, Nina Karlsdotter
Kansainvälinen näyttely 29.8.2015, Janakkala
VAL-ERI, VAK1, PN1, SA, ROP, CACIB, Vidar Grundetjern
Kansainvälinen näyttely 24.10.2015, Seinäjoki
VAL-ERI, VAK1, PN1, SA, ROP, CACIB, Jan Ryk
Kansainvälinen näyttely 21.11.2015, Jyväskylä
VAL-ERI, VAK1, PN1, SA, ROP, CACIB, Rui Oliveira
Kansainvälinen näyttely 22.11.2015, Jyväskylä
VAL-ERI, VAK1, PN1, SA, ROP, CACIB, Perttu Ståhlberg
Kansainvälinen näyttely 5.12.2015, Helsinki
VAL-ERI, VAK1, PN1, SA, ROP, CACIB, Annette Bystrup
Kansainvälinen näyttely 6.12.2015, Helsinki
VAL-ERI, VAK1, PN1, SA, ROP, CACIB, Vladimir Piskay
Fragola Velluto Luna om. Seppo Lakanen
Ryhmänäyttely 3.5.2015, Haapavesi
AVO-ERI, AVK1, PN1, SA, ROP, SERT, Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
Fragola Xabiere om. Toni ja Henna Romppainen
Kansainvälinen näyttely 20.6.2015, Rovaniemi
AVO-ERI, AVK1, PU1, SA, VSP, SERT, CACIB, Antoan Hlebarov
Ryhmänäyttely 29.8.2015, Rovaniemi
AVO-ERI, AVK1, PU1, SA, ROP, SERT, Aila Lehmussaari
Fragola Xanelma om. Kerttu Ylilauri
Kaikkien rotujen näyttely 31.5.2015, Mänttä-Vilppula
AVO-ERI, AVK1, PN1, SA, ROP, SERT, Marjo Nygård
C.I.E HeW-13 V-13 EEV-14 HeW-14 SEV-14 EEV-15 BALTV-15 HeW-15 V-15
Fragola Ximeon om. Susanna Vuoti
Kansainvälinen näyttely 11.7.2015, Oulu
AVO-ERI, AVK1, PU1, SA, VSP, CACIB, Arvid Göransson
Kansainvälinen näyttely 12.7.2015, Oulu
AVO-ERI, AVK1, PU1, SA, VSP, CACIB, Jaana Hartus
Kansainvälinen näyttely 5.12.2015, Helsinki
AVO-ERI, AVK1, PU1, SA, VSP, CACIB, Annette Bystrup
Kansainvälinen näyttely 6.12.2015, Helsinki
AVO-ERI, AVK1, PU1, SA, VSP, CACIB, Vladimir Piskay
Fragola Xinnamon om. Juha Jäppinen ja Riikka Lipponen
Kansainvälinen näyttely 10.1.2015, Kajaani
AVO-ERI, AVK1, PN1, SA, ROP, CACIB, RYP2, Eeva Anttinen
Kansainvälinen näyttely 21.3.2015, Lahti
AVO-ERI, AVK1, PN1, SA, ROP, CACIB, Arja Koskelo
Kaikkien rotujen näyttely, 5.4.2015, Imatra
AVO-ERI, AVK1, PN1, SA, ROP, Cristian Stefanescu
Kansainvälinen näyttely 16.5.2015, Varkaus
AVO-ERI, AVK1, PN1, SA, ROP, CACIB, Theo Leenen
Erikoisnäyttely 13.6.2015, Laihia
AVO-ERI, AVK1, PN2, SA, Tiina Eskelinen
Kaikkien rotujen näyttely 27.6.2015, Pieksämäki
AVO-ERI, AVK1, PN1, SA, ROP, Markku Kipinä
Kansainvälinen näyttely 21.11.2015, Jyväskylä
AVO-ERI, AVK1, PN2, SA, VARACA, Rui Oliveira
Kansainvälinen näyttely 22.11.2015, Jyväskylä
AVO-ERI, AVK1, PN2, SA, VARACA, Perttu Ståhlberg
Kansainvälinen näyttely 5.12.2015, Helsinki
AVO-ERI, AVK1, PN2, SA, VARACA, Annette Bystrup
Kansainvälinen näyttely 6.12.2015, Helsinki
AVO-ERI, AVK1, PN2, SA, VARACA, Vladimir Piskay
FI MVA Fragola Zelante om. Eero Majanen
Kansainvälinen näyttely 11.4.2015, Vaasa
AVO-ERI, AVK1, PN2, SA, SERT, VARACA, Peter Berchtold
POHJ MVA FI MVA SE MVA NO MVA Fragola Zolletta om. Pia ja Juho Haarala, Tiia-Maria Jyrkilä
Kansainvälinen näyttely 2.5.2015, Tampere
VAL-ERI, VAK1, PN1, SA, VSP, CACIB, Kurt Nilsson
Erikoisnäyttely 13.6.2015, Laihia
KÄY-ERI, KÄK1, PN3, SA, Tiina Eskelinen
Fragola Ådele om. Anne Meriläinen
Ryhmänäyttely 1.8.2015, Kinnula
AVO-ERI, AVK1, PN1, SA, ROP, SERT, Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
Fragola Ålma Adele om. Mikko Kannelsuo
Ryhmänäyttely 2.5.2015, Oulainen
NUO-ERI, NUK1, PN1, SA, ROP, SERT, Pekka Teini
EEV-15 Riekkorinteen Taiga om. Satu Suutari
Kansainvälinen näyttely 11.4.2015, Vaasa
AVO-ERI, AVK2, PN3, SA, Peter Berchtold
Kansainvälinen näyttely 20.6.2015, Rovaniemi
AVO-ERI, AVK1, PN1, SA, ROP, CACIB, Antoan Hlebarov
Kansainvälinen näyttely 8.8.2015, Joensuu
AVO-ERI, AVK1, PN2, SA, VARACA, Moray Armstrong
Kansainvälinen näyttely 9.8.2015, Joensuu
AVO-ERI, AVK1, PN2, SA, Nina Karlsdotter
Riekonnaurun Imma om. henkilöllä on tietosuoja
Ryhmänäyttely 2.5.2015, Oulainen
KÄY-ERI, KÄK1, PN2, SA, VASERT, Pekka Teini
Tesoromio Fratello Abramo om. Outi Kokko
Ryhmänäyttely 5.9.2015, Ääneskoski
JUN-ERI, JUK1, PU1, SA, ROP, SERT, Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
Wanhanpirtin Charlotte Braun om. Satu Suutari ja Miia Tapio
Kaikkien rotujen näyttely 16.5.2015, Rauma
JUN-ERI, JUK1, PN1, SA, ROP, SERT, Anca Giura
Tuloksia vuodelta 2014
Assia di Cascina Croce om. Henkilöllä on tietosuoja
Ryhmänäyttely 24.5.2014, Siilinjärvi
KÄY-ERI, KÄK1, PN1, SA, ROP, SERT, Pekka Teini
C.I.B C.I.E FI MVA EE MVA LV MVA LT MVA BALT MVA HeW-10 BALTV-12 LVV-14 BALTV-14
Beppe Lago di Vecchio om. Miia ja Klaus Tapio
Kansainvälinen näyttely 18.1.2014, Turku
KÄY-ERI, KÄY1, PU1, SA, ROP, SERT, CACIB, Rune Fagerström
Kansainvälinen näyttely 23.3.2014, Riga Latvia
VAL-ERI, SA, SERT, CACIB
23.5.2014 Moletai, Latvia
VAL-ERI, SA, SERT, CACIB
Baltic Winner 24.5.2014 Moletai, Latvia
VAL-ERI, SA, SERT, CACIB
25.5.2014 Moletai, Latvia
VAL-ERI, SA, SERT, CACIB
Erikoisnäyttely 5.7.2014, Kuusamo
VAL-ERI, VAK1, PU2, SA, Jens Martin Hansen
Dotis Lago Di Vecchio om. Olli Tolonen
Kansainvälinen näyttely 3.5.2014, Tampere
NUO-ERI, NUK1, PU1, SA, VSP, SERT, CACIB, Rudy Feyaerts
Erikoisnäyttely 5.7.2014, Kuusamo
AVO-ERI, AVK1, PU1, SA, VSP, SERT, Jens Martin Hansen
Kansainvälinen näyttely 8.8.2014, Helsinki
AVO-ERI, AVK1, Adriana Griffa Bocca
Kansainvälinen näyttely 6.12.2014, Helsinki
AVO-ERI, AVK2, PU2, SA, SERT, VARACA, Joanna Pronin
Kansainvälinen näyttely 7.12.2014, Helsinki
AVO-ERI, AVK2, PU3, SA, VARACA, Marianne Holmli
V-14 JV-14 HeJW-14 Fragola Jubileum Guido Jr om. Olli Tolonen
Kansainvälinen näyttely 7.12.2014, Helsinki
JUN-ERI, JUK1, PU1, SA, VSP, SERT, Marianne Holmli
C.I.B C.I.E POHJ MVA FI MVA SE MVA NO MVA JV-09 V-09 PMV-09 PMJV-09 V-10 HeW-11 V-11 FRV-11 HeW-12 V-12 HeW-13 PMV-13 V-13 MV-14 V-14 HeW-14
Fragola Tempesta Dineve om. Pia ja Juho Haarala
Kansainvälinen näyttely 22.2.2014, Jyväskylä
VAL-ERI, VAK1, PN1, SA, ROP, CACIB, John Thirlwell
Kansainvälinen näyttely 19.4.2014, Imatra
VAL-ERI, VAK1, PN1, SA, ROP, CACIB, Hans Lehtinen
Kansainvälinen näyttely 3.5.2014, Tampere
VAL-ERI, VAK1, PN1, SA, ROP, CACIB, Rudy Feyaerts
Kansainvälinen näyttely 21.6.2014, Rovaniemi
VAL-ERI, VAK1, PN1, SA, ROP, RYP4, CACIB, Zlatko Jojkic
Erikoisnäyttely 5.7.2014, Kuusamo
VAL-ERI, VAK1, PN1, SA, ROP, RYP1, BIS1, Jens Martin Hansen
Kansainvälinen näyttely 12.7.2014, Oulu
VAL-ERI, VAK1, PN1, SA, ROP, CACIB, Irina Poletaeva
Kansainvälinen näyttely 19.7.2014, Kemi
VAL-ERI, VAK1, PN1, SA, ROP, CACIB, Laszlo Erdös
Kansainvälinen näyttely 1.8.2014, Kuopio
VAL-ERI, VAK1, PN1, SA, ROP, CACIB, Hassi Assenmacher-Feyel
Kansainvälinen näyttely 2.8.2014, Kuopio
VAL-ERI, VAK1, PN1, SA, ROP, CACIB, Paolo Dondina
Kansainvälinen näyttely 3.8.2014, Kuopio
VAL-ERI, VAK1, PN1, SA, ROP, CACIB, Harri Lehkonen
Kansainvälinen näyttely 8.8.2014, Helsinki
VAL-ERI, VAK1, ROP, CACIB, Adriana Griffa Bocca
Kansainvälinen näyttely 6.12.2014, Helsinki
VAL-ERI, VAK1, PN1, SA, VSP, CACIB, Joanna Pronin
Kansainvälinen näyttely 7.12.2014, Helsinki
VAL-ERI, VAK1, PN1, SA, ROP, CACIB, Marianne Holmli
Fragola Velluto Luna om. Seppo Lakanen
Erikoisnäyttely 5.7.2014, Kuusamo
AVO-ERI, AVK2, PN4, SA, VASERT, Jens Martin Hansen
Fragola Xabiere om. Henna ja Toni Romppainen
Ryhmänäyttely 23.8.2014, Rovaniemi
AVO-ERI, AVK1, PU1, SA, ROP, SERT, Karl P. Reisinger
Fragola Xanelma om. Kerttu Ylilauri
Kansainvälinen näyttely 19.7.2014, Kemi
AVO-ERI, AVK1, PN2, SA, SERT, VARACA, Laszlo Erdös
HeW-13 V-13 EEV-14 HeW-14 SEV-14 Fragola Ximeon om. Susanna Vuoti ja Jukka Kurkela
Kansainvälinen näyttely 22.2.2014, Jyväskylä
NUO-ERI, NUK1, PU1, SA, VSP, SERT, CACIB, John Thirlwell
Kansainvälinen näyttely 11.1.2014, Kajaani
NUO-ERI, NUK1, PU1, SA, ROP, SERT, CACIB, Tarja Hovila
Kansainvälinen näyttely 1.6.2014, Tallinna, Viro
AVO-ERI, AVK1, PU1, ROP, SERT, CACIB, RYP3
Kansainvälinen näyttely 15.6.2014, Tromssa, Norja
AVO-ERI, AVO1, PU1, SA, ROP, SERT, CACIB, Claudio Giuliani
Kansainvälinen näyttely 21.6.2014, Rovaniemi
AVO-ERI, AVK1, PU1, SA, VSP, SERT, CACIB, Zlatko Jojkic
Kansainvälinen näyttely 6.7.2014, Piteå
AVO-ERI, AVK1, PU1, SA, ROP, SERT, CACIB
Kansainvälinen näyttely 6.12.2014, Helsinki
AVO-ERI, AVK1, PU1, SA,ROP, CACIB, Joanna Pronin
Kansainvälinen näyttely 7.12.2014, Helsinki
AVO-ERI, AVK1, PU2, SA, CACIB, Marianne Holmli
Fragola Xinnamon om. Juha Jäppinen
Ryhmänäyttely 25.5.2014, Mikkeli
AVO-ERI, AVK1, PN1, SA, ROP, SERT, Pekka Teini
Kaikkien rotujen näyttely 19.7.2014, Ristiina
AVO-ERI, AVK1, PN1, SA, ROP, SERT, Guy Kips
Kansainvälinen näyttely 1.8.2014, Kuopio
AVO-ERI, AVK1, PU1, SA, VARACA, Hassi Assenmacher-Feyel
Kansainvälinen näyttely 8.8.2014, Helsinki
AVO-ERI, AVK1, VASERT, VARACA, Adriana Griffa Bocca
Fragola Zanzara om Satu ja Tommi Jaara
Kansainvälinen näyttely 12.7.2014, Oulu
AVO-ERI, AVK1, PN2, SA, SERT, VARACA, Irina Poletaeva
Fragola Zelante om. Eero Majanen
Erikoisnäyttely 5.7.2014, Kuusamo
AVO-ERI, AVK1, PN2, SA, SERT, Jens Martin Hansen
FI MVA NO MVA Fragola Zolletta om. Pia ja Juho Haarala
Kansainvälinen näyttely 22.2.2014, Jyväskylä
NUO-ERI, NUK1, PN2, SA, SERT, VARACA, John Thirlwell
Kansainvälinen näyttely 15.6.2014, Tromssa, Norja
KÄY-ERI, KÄK1, PN1, SA, VSP, SERT, CACIB, Claudio Giuliani
Kansainvälinen näyttely 21.6.2014, Rovaniemi
KÄY-ERI, KÄK1, PN2, SA, SERT, VARACA, Zlatko Jojkic
Erikoisnäyttely 5.7.2014, Kuusamo
KÄY-ERI, KÄK1, PN3, SA, Jens Martin Hansen
Kansainvälinen näyttely 13.7.2014, Kokkola
AVO-ERI, AVK1, PN1, SA, ROP, CACIB, Liliane De Ridder-Onghena
Kansainvälinen näyttely 19.7.2014, Kemi
KÄY-ERI, KÄK1, PN4, SA, Laszlo Erdös
Kansainvälinen näyttely 8.8.2014, Helsinki
KÄY-ERI, KÄK1, Adriana Griffa Bocca
Fragola Zucchero om. Timo Ronkainen
Erikoisnäyttely 5.7.2014, Kuusamo
AVO-ERI, AVK2, PU3, SA, VASERT, Jens Martin Hansen
Riekkorinteen Taiga om. Satu Suutari
Kansainvälinen näyttely 19.7.2014, Kemi
AVO-ERI, AVK2, PN3, SA, Laszlo Erdös
Stannamore Cocco di Cicero om. Kaisa Pyhäluoto
Kansainvälinen näyttely 3.5.2014, Tampere
AVO-ERI, AVK1, PU2, SA, Rudy Feyaerts
Tuloksia vuodelta 2013
Fragola Jemina Tesoro om. Outi ja Marko Kokko
Erikoisnäyttely 6.7.2013, Kouvola (Anjala)
VET-ERI, VEK1, PN2, SA, VET ROP, Gerard Mensink
Fragola Ronaldo om. Katja Karjalainen
Kansainvälinen näyttely 12.1.2013, Kajaani
AVO-ERI, AVK1, PU1, SA, VSP, CACIB, Massimiliano Mannucci
C.I.B C.I.E. POHJ MVA FI MVA SE MVA NO MVA JV-09 V-09 PMV-09 PMJV-09 V-10 HeW-11 V-11 HeW-12 V-12 FRV-11 HeW-13 PMV-13 V-13
Fragola Tempesta Dineve om. Pia ja Juho Haarala
Kansainvälinen näyttely 13.4.2013, Vaasa
VAL-ERI, VAK1, PN1, SA, ROP, RYP2, CACIB, Claudio de Giuliani
Ryhmänäyttely 4.5.2013, Kuusamo
VAL-ERI, VAK1, PN1, SA, VSP, Harry Tast
Ryhmänäyttely 5.5.2013, Kuusamo
VAL-ERI, VAK1, PN1, SA, ROP, Erja Nummi
Kansainvälinen näyttely 22.6.2013, Rovaniemi
VAL-ERI, VAK1, PN1, SA, ROP, CACIB, Jens Martin Hansen
Erikoisnäyttely 6.7.2013, Kouvola (Anjala)
KÄY-ERI, KÄK1, PN1, SA, ROP, Gerard Mensink
Kansainvälinen näyttely 13.7.2013, Oulu
VAL-ERI, VAK1, PN1, SA, ROP, CACIB, Sigrid Jarmer
Kansainvälinen näyttely 14.7.2013, Oulu
VAL-ERI, VAK1, PN1, SA, ROP, CACIB, Calin Simu
Kansainvälinen näyttely 20.7.2013, Tornio
VAL-ERI, VAK1, PN1, SA, ROP, CACIB, Fredrik Norgren
Helsinki Winner 2013, 13.12.2013
VAL-ERI, VAK1, PN1, SA, ROP, CACIB, HeW-13, Paula Heikkinen-Lehkonen
Nordic Winner 2013, 14.12.2013
VAL-ERI, VAK1, PN1, SA, ROP, CACIB, PMV-13, Alberto Marengoni
Voittaja 2013, 15.12.2013
VAL-ERI, VAK1, PN1, SA, ROP, CACIB, RYP4, V-13, Pekka Teini
Fragola Velluto Luna om. Seppo Lakanen
Kansainvälinen näyttely 12.1.2013, Kajaani
AVO-ERI, AVK2, SA, Massimiliano Mannucci
HeW-11, V-11, HeW-12, PMV-13 Fragola Venti Vesuvius om. Johanna Tenovirta
Nordic Winner 2013, 14.12.2013
AVO-ERI, PU1, SA, VSP, CASIB, PMV-13, Albeto Marengoni
Fragola Vittoria om. Kerttu Ylilauri
Ryhmänäyttely 17.8.2013, Kalajoki
AVO-ERI, AVK1, PN1, SA, ROP, SERT , Raimo Louhio
Fragola Viva la Vida om. Matti Behm
Ryhmänäyttely 18.5.2013, Siilinjärvi (Punttisilimä)
AVO-ERI, AVK1, PN1, SA, ROP, SERT, Pekka Teini
Kansainvälinen näyttely 3.8.2013, Iisalmi
AVO-ERI, AVK1, PN1, SA, ROP, SERT, CACIB, Tiina Illukka
Kansainvälinen näyttely 19.10.2013, Seinäjoki
AVO-ERI, AVK1, PN1, SA, PN1, SA, SERT, CACIB, Eeva Rautala
Nordic Winner 2013, 14.12.2013
AVO-ERI, AVK1, PN2, SA, VARACA, Alberto Marengoni
Fragola Xanelma om. Kerttu Ylilauri
Kansainvälinen näyttely 12.1.2013, Kajaani
JUN-ERI, JUK1, PN3, SA, Massimiliano Mannucci
HeW-13, V-13 Fragola Ximeon om. Susanna Vuoti ja Jukka Kurkela
Kansainvälinen näyttely 13.7.2013, Oulu
JUN-ERI, JUK1, PU1, SA, VSP, SERT, Sigrid Jarmer
Kansainvälinen näyttely 14.7.2013, Oulu
JUN-ERI, JUK1, SA, VSP, SERT, Calin Simu
Kansainvälinen näyttely 19.10.2013, Seinäjoki
NUO-ERI, NUK1, PU1, SA, ROP, SERT, CACIB, Eeva Rautala
Helsinki Winner 2013, 13.12.2013
NUO-ERI, NUK1, PU1, SA, VSP, SERT, CACIB, HeW-13, Paula Heikkinen-Lehkonen
Nordic Winner 2013, 14.12.2013
NUO-ERI, NUK1, PU2, SA, SERT, VARACA, Alberto Marengoni
Voittaja 2013, 15,12.2013
NUO-ERI, NUK1, PU1, SA, VSP, SERT, CACIB, V-13, Pekka Teini
Fragola Xinnamon om. Juha Jäppinen
Ryhmänäyttely 31.3.2013, Jyväskylä
JUN-ERI, JUK1, PN1, SA, ROP, SERT, Pekka Teini
Kaikkien rotujen näyttely 6.7.2013, Mikkeli
NUO-ERI, NUK!, PN1, SA, ROP, SERT, Walter van der Broeck
Fragola Zelante om. Eero Majanen
Kansainvälinen näyttely 13.7.2013, Oulu
JUN-ERI, JUK1, PN2, SA, SERT, Sigrid Jarmer
Fragola Zolletta om. Pia ja Juho Haarala
Ryhmänäyttely 4.5.2013, Kuusamo
JUN-ERI, SA, PN2, SERT, Harry Tast
Ryhmänäyttely 5.5.2013, Kuusamo
JUN-ERI, SA, PN2, SERT, Erja Nummi
Fragola Zucchero om. Timo Ronkainen
Ryhmänäyttely 4.5.2013, Kuusamo
JUN-ERI, SA, PU1, ROP, SERT, RYP2, Harry Tast
Ryhmänäyttely 5.5.2013, Kuusamo
JUN-ERI, SA, PU1, VSP, SERT, Erja Nummi
Kansainvälinen näyttely 13.7.2013, Oulu
JUN-ERI, JUK2, PU2, SA, VASERT, Sigrid Jarmer
Kansainvälinen näyttely 14.7.2013, Oulu
JUN-ERI, JUK2, PU2, SA, VASERT, Calin Simu
Riekkorinteen Taiga om. Satu Suutari
Kansainvälinen näyttely 12.1.2013, Kajaani
NUO-ERI, NUK2, PN4, SA, Massimiliano Mannucci
Kansainvälinen näyttely 19.1.2013, Turku
NUO-ERI, NUK1, PN1, SA, ROP, SERT, CACIB, Czeglédi Attila
Kansainvälinen näyttely 13.4.2013, Vaasa
NUO-ERI, NUK1, PN2, SA, SERT, VARACA, Claudio de Giuliani
Kansainvälinen näyttely 22.6.2013, Rovaniemi
AVO-ERI, AVK1, PN2, SA, SERT, VARACA, Jens Martin Hansen
Kansainvälinen näyttely 10.8.2013, Joensuu
AVO-ERI, AVK1, PN1, SA, ROP, CACIB, Jelena Kruus
Riekkorinteen Tellervo
Ryhmänäyttely 9.3.2013, Eura
NUO-ERI, NUK1, PN1, SA, ROP, SERT, Natalia Sedykh
Kansainvälinen näyttely 4.5.2013, Tampere
NUO-ERI, NUK1, PN1, SA, ROP, SERT, CACIB, Lemo Niksa
Riekkorinteen Thelma om. Satu Suutari
Kansainvälinen näyttely 12.1.2013, Kajaani
NUO-ERI, NUK1, PN1, SA, ROP, SERT, CACIB, Massimiliano Mannucci
Riekkorinteen Tyyne om. Suvi Tuulia Repo
Kansainvälinen näyttely 11.8.2013, Joensuu
AVO-ERI, AVK1, SA, ROP, SERT, CACIB, Ligita Zake
Tangonsaaren Afrodite om. Minna Nuulamo
Kansainvälinen näyttely 12.1.2013, Kajaani
AVO-ERI, AVK1, PN2, SA, VASERT, VARACA, Massimiliano Mannucci
Ryhmänäyttely 20.4.2013, Haapavesi
AVO-ERI, AVK1, PN1, SA, ROP, SERT, Randi Schulze
Tangonsaaren Amaretto om. Marjaana Hautajärvi
Ryhmänäyttely 16.6.2013, Pietarsaari
AVO-ERI, AVK1, PN1, SA, ROP, SERT, Tiina Illukka
Kansainvälinen näyttely 14.7.2013, Oulu
AVO-ERI, PN2, SA, SERT, VARACA, Calin Simu
Wolfsirius Nostalgia om. Jaana Nikulainen
Ryhmänäyttely 16.6.2013, Pietarsaari
VET-ERI, VEK1, PN2, SA, VET ROP, VASERT, Tiina Illukka
Tuloksia vuodelta 2012
Amber Rio dalla Terra di Mai om. Päivi Kari
Kansainvälinen näyttely 28.4.2012, Lahti (Lahden Suurhalli ja Messuhalli)
VET-ERI, VEK1, PN1, SA, VSP, VET ROP, Marjo Jaakkola
HeW-10 BALTV-12 Beppe Lago di Vecchio om. Miia ja Klaus Tapio
Erikoisnäyttely 16.6.2012, Jyväskylä
AVO-ERI, AVK2, PU2, SA, VASERT, Jadwiga Konkiel
18.8.2012 BALTV-12 Baltian voittaja, Viro, Tallinna
Donna Liberata’s Inchgover om. Petra Penttonen, Päivi Kari
Kansainvälinen näyttely 28.4.2012, Lahti (Lahden Suurhalli ja Messuhalli)
AVO-ERI, AVK1, PU1, SA, ROP, CACIB, Marjo Jaakkola
Fragola Jan-Hakon om. Leena Uusitalo
Kansainvälinen näyttely 14.1.2012, Kajaani
VET-ERI, VEK1, VET ROP, Hannele Jokisilta
Fragola Jeminatesoro om. Outi ja Marko Kokko
Erikoisnäyttely 16.6.2012, Jyväskylä
VET-ERI, VEK1, PN4, SA, VET ROP, Jadwiga Konkiel
Fragola Opaali om. Tiina Moisio
Kansainvälinen näyttely 14.1.2012, Kajaani
AVO-ERI, AVK1, PN3, SA, VARACA, Hannele Jokisilta
Fragola Taurus om. Timo Ronkainen
Kansainvälinen näyttely 30.6.2012, Rovaniemi
AVO-ERI, AVK1, PU1, SA, ROP, SERT, CACIB, Colm Beattie
FI MVA SE MVA JV-09 V-09 PMV-09 PMJV-09 V-10 HeW-11 V-11 HeW-12 V-12 FRV-11
Fragola Tempesta Dineve om. Pia ja Juho Haarala
Kansainvälinen näyttely 8.12.2012, Helsingin Messukeskus
VAL-ERI, VAK1, PN1, SA, ROP, CACIB, HeWi-12, Martin Johansson
Kansainvälinen näyttely 9.12.2012, Helsingin Messukeskus
VAL-ERI, VAK1, PN1, SA, ROP, CACIB, V-12, RYP4, Raija Tammelin
Fragola Velluto Luna om. Seppo Lakanen
Kansainvälinen näyttely 30.6.2012, Rovaniemi
AVO-ERI, AVK1, PN1, SA, VSP, SERT, CACIB, Colm Beattie
HeW-11 V-11 HeW-12
Fragola Venti Vesuvius om. Johanna Tenovirta
Erikoisnäyttely 16.6.2012, Jyväskylä
AVO-ERI, AVK3, PU3, SA, Jadwiga Konkiel
Kansainvälinen näyttely 8.12.2012, Helsingin Messukeskus
AVO-ERI, AVK1, PU1, SA, VSP, SERT, CACIB, HeWi-12, Martin Johansson
Fragola Vittoria om. Kerttu Ylilauri
Kansainvälinen näyttely 14.1.2012, Kajaani
NUO-ERI, NUK1, PN1, SA, VSP, SERT, CACIB, Hannele Jokisilta
Erikoisnäyttely 16.6.2012, Jyväskylä
AVO-ERI, AVK2, PN2, SA, VASERT, Jadwiga Konkiel
JV-10 V-10
Fragola Volano om. Pasi Lahtinen
Kansainvälinen näyttely 12.5.2012, Tampere
AVO-ERI, AVK1, PU1, SA, ROP, SERT, CACIB, Ralph Dunne
Messalinabianco om. Arja ja Jari Pilvinen
Erikoisnäyttely 16.6.2012, Jyväskylä
AVO-ERI, AVK1, PN3, SA, Jadwiga Konkiel
Pecche om. Juhani Haapala
Ryhmänäyttely 12.2.2012, Lohja (Showlink Areena)
AVO-ERI, AVK1, PU1, SA, ROP, SERT, Manfroni Giuseppe Colombo
Riekkorinteen Taiga om. Satu Suutari
Kansainvälinen näyttely 10.11.2012, Jyväskylä
NUO-ERI, NUK1, PN1, SA, ROP, SERT, CACIB, Jojkic Zlatko
Riekkorinteen Tyyne om. Suvi Tuulia Repo
Erikoisnäyttely 16.6.2012, Jyväskylä
JUN-ERI, JUK1, PN1, SA, ROP, SERT, Jadwiga Konkiel
Kansainvälinen näyttely 3.8.2012, Kuopio (Ravirata)
JUN-ERI, JUK1, PN1, SA, VSP, SERT, Tanya Ahlman-Stockmari
Kansainvälinen näyttely 4.8.2012, Kuopio (Ravirata)
JUN-ERI, JUK1, PN1, SA, VSP, SERT, Borges Manuel Loureiro
Stannamore Cocco di Cicero om. Kaisa Pyhäluoto
Kansainvälinen näyttely 14.1.2012, Kajaani
NUO-ERI, NUK1, PU1, SA, ROP, SERT, CACIB, Hannele Jokisilta
Kansainvälinen näyttely 14.7.2012, Oulu (Äimäraution ravirata)
AVO-ERI, AVK1, PU1, SA, ROP, CACIB, Riitta Lahtovaara
Erikoisnäyttely 16.6.2012, Jyväskylä
AVO-ERI, AVK1, PU1, SA, VSP, SERT, Jadwiga Konkiel
Kansainvälinen näyttely 3.8.2012, Kuopio (Ravirata)
AVO-ERI, AVK1, PU1, SA, ROP, CACIB, Tanya Ahlman-Stockmari
Kansainvälinen näyttely 4.8.2012, Kuopio (Ravirata)
AVO-ERI, AVK1, PU1, SA, ROP, CACIB, Borges Manuel Loureiro
Kansainvälinen näyttely 5.8.2012, Kuopio (Ravirata)
AVO-ERI, AVK1, PU1, SA, ROP, CACIB, Stefan Sinko
Kaikkien rotujen näyttely 18.8.2012, Kouvola
AVO-ERI, AVK1, PU1, SA, ROP, Massimiliano Mannucci
Tangonsaaren Afrodite om. Minna Nuulamo
Kansainvälinen näyttely 14.1.2012, Kajaani
JUN-ERI, JUK1, PN2, SA, VASERT, Hannele Jokisilta
Kaikkien rotujen näyttely 26.5.2012, Joensuu
NUO-ERI, NUK1, PN1, SA, ROP, SERT, Pekka Teini
Kansainvälinen näyttely 27.5.2012, Joensuu
NUO-ERI, NUK1, PN1, SA, ROP, SERT, CACIB, Cristian Vantu
Tangonsaaren Amaretto om. Marjaana Hautajärvi
Kansainvälinen näyttely 14.1.2012, Kajaani
JUN-ERI, JUK2, PN4, SA, Hannele Jokisilta
Kansainvälinen näyttely 7.7.2012, Kokkola
NUO-ERI, NUK1, PN1, SA, ROP, SERT, CACIB, Pekka Teini
Tuloksia vuodelta 2011
Assia di Cascina Croce om. (henkilöllä on tietosuoja)
Ryhmänäyttely 26.3.2011, Jalasjärvi
AVO-ERI, AVK1, PN1, SA, ROP, SERT, Erja Nummi
HeW-10
Beppe Lago di Vecchio om. Miia ja Klaus Tapio
Kansainvälinen näyttely 3.12.2011, Helsinki (Helsingin Messukeskus)
AVO-ERI, AVK1, PU2, SA, VASERT, VARACA, Sean Delmar
Fragola Jan-Hakon om. Leena Uusitalo
Erikoisnäyttely 11.6.2011, Lapua
VET-ERI, VEK1, PU2, SA, VET VSP, Ann Carlström
Fragola Jeminatesoro om. Outi ja Marko Kokko
Erikoisnäyttely 11.6.2011, Lapua
VET-ERI, VEK1, PN1, SA, ROP, VET ROP, SERT, Ann Carlström
Fragola Ronaldo om. Katja Karjalainen
Kansainvälinen näyttely 8.1.2011, Kajaani
AVO-ERI, AVK1, PU1, SA, ROP, CACIB, Tiina Illukka
Fragola Taurus om. Timo Ronkainen
Ryhmänäyttely 3.9.2011, Rovaniemi
AVO-ERI, AVK1, PU1, SA, ROP, SERT, Harry Tast
JV-09 V-09 PMV-09 PMJV-09 V-10 HeW-11 V-11 HeW-12 V-12 FRV-11
Fragola Tempesta Dineve om. Pia ja Juho Haarala
Kansainvälinen näyttely 8.1.2011, Kajaani
AVO-ERI, AVK1, PN1, SA, VSP, SERT, CACIB, Tiina Illukka
Kansainvälinen näyttely 7.5.2011, Tampere
AVO-ERI, AVK1, PN1, SA, ROP, CACIB, Nicola Imbimbo
Erikoisnäyttely 11.6.2011, Lapua
AVO-ERI, AVK1, PN2, SA, Ann Carlström
Kansainvälinen näyttely 2.7.2011, Kokkola
AVO-ERI, AVK1, PN1, SA, ROP, CACIB, Lokodi Csaba Zsolt
Kansainvälinen näyttely 16.7.2011, Oulu
AVO-ERI, AVK1, PN1, SA, ROP, CACIB, Anca Giura
Kansainvälinen näyttely 17.7.2011, Oulu
AVO-ERI, AVK1, PN1, SA, ROP, CACIB, Erhart Lydia K M
Kansainvälinen näyttely 3.12.2011, Helsinki (Helsingin Messukeskus)
AVO-ERI, AVK1, PN1, SA, VSP, CACIB, Sean Delmar
Kansainvälinen näyttely 4.12.2011, Helsinki (Helsingin Messukeskus)
AVO-ERI, AVK1, PN1, SA, VSP, CACIB, Dick Rutten
Fragola Velluto Luna om. Seppo Lakanen
Ryhmänäyttely 16.4.2011, Haapavesi
JUN-ERI, JUK1, PN1, SA, ROP, SERT, Leni Finne
Erikoisnäyttely 11.6.2011, Lapua
JUN-ERI, JUK1, PN3, SA, Ann Carlström
HeW-11 V-11
Fragola Venti Vesuvius om. Johanna Tenovirta
Erikoisnäyttely 11.6.2011, Lapua
JUN-ERI, JUK1, PU3, SA, SERT, Ann Carlström
Kaikkien rotujen näyttely 21.8.2011, Heinola
NUO-ERI, NUK1, PU1, SA, ROP, SERT, Raija Tammelin
Kansainvälinen näyttely 3.12.2011, Helsinki (Helsingin Messukeskus)
NUO-ERI, NUK1, PU1, SA, ROP, SERT, CACIB, Sean Delmar
Kansainvälinen näyttely 4.12.2011, Helsinki (Helsingin Messukeskus)
NUO-ERI, NUK1, PU1, SA, ROP, SERT, CACIB, Dick Rutten
Fragola Vittoria om. Kerttu Ylilauri
Ryhmänäyttely 23.4.2011, Kiuruvesi
JUN-ERI, JUK1, PN1, SA, ROP, SERT, Aila Lehmussaari
JV-10 V-10
Fragola Volano om. Pasi Lahtinen
Kansainvälinen näyttely 9.4.2011, Vaasa
JUN-ERI, JUK1, PU1, SA, ROP, SERT, Theo Leenen
Ryhmänäyttely 25.4.2011, Ruovesi
JUN-ERI, JUK1, PU1, SA, ROP, SERT, Raimo Louhio
Menodoratesoro om. Outi ja Marko Kokko
Erikoisnäyttely 11.6.2011, Lapua
AVO-ERI, AVK2, PN4, SA, Ann Carlström
Kaikkien rotujen näyttely 2.7.2011, Tuusula
AVO-ERI, AVK1, PN1, SA, ROP, SERT, Adriana Bocca
Messalinabianco om. Arja ja Jari Pilvinen
Kansainvälinen näyttely 29.10.2011, Seinäjoki
AVO-ERI, AVK1, PN1, SA, ROP, SERT, CACIB, Per-Harald Nymark
Kansainvälinen näyttely 19.11.2011, Jyväskylä
AVO-ERI, AVK1, PN1, SA, ROP, SERT, CACIB, Paavo Mattila
Mosepiccino om. Riikka Soikkeli ja Mikko Aalto
Erikoisnäyttely 11.6.2011, Lapua
AVO-ERI, AVK1, PU1, SA, VSP, Ann Carlström
Stannamore Cocco di Cicero om. Kaisa Pyhäluoto
Kansainvälinen näyttely 16.7.2011, Oulu
JUN-ERI, JUK1, PU1, SA, VSP, SERT, Anca Giura
Kansainvälinen näyttely 23.7.2011, Helsinki
JUN-ERI, JUK1, PU1, SA, ROP, SERT, Tanya Ahlman-Stockmari