KAER- tulokset

 

Tuloksia vuodelta 2016

 

Donna Liberata’s Kaia om. Outi Kokko

5.11.2016 Raahe (Piehinki) SPINONE SM KAER F AVO3 51p. Marko Paukkeri

 

Fragola Xinnamon om.  Juha Jäppinen, Riikka Lipponen

17.9.2016 Pieksämäki (Virtasalmi) KAER F AVO3 57p. Heimo Hongisto

 

FI MVA Fragola Zelante om. Eero Majanen

26.11.2017 Lumijoki KAER F AVO3 56p. Raimo Polvi

 

Riekonnaurun Alma om. Salla Finnilä

24.9.2016 Lapua (Vanha Karhumäki) KAER F NUO3 44p. Pekka Kemppainen

 

Riekonnaurun Ilda om. Salla Finnilä, –

2.10.2016 Haapajärvi KAER F AVO3 43p. Jari Karmala

5.11.2016 Raahe (Piehinki) SPINONE SM KAER F AVO3 53p. Marko Paukkeri

12.11.2016 Toholampi KAER F AVO3 42p. Mervi Kukkonen

 

Riekonnaurun Ilpo om. Jani Huuki

24.1.2016 Orivesi KAER F AVO3 54p. Sami Salo

5.11.2016 Raahe (Piehinki) SPINONE SM KAER F AVO2 73p. Marko Paukkeri

 

Riekonnaurun Imma om. Salla Finnilä

5.11.2016 Raahe (Piehinki) SPINONE SM KAER F AVO2 65p. Marko Paukkeri

 

Riekonnaurun Into om. Sami Tuohinto

5.11.2016 Raahe (Piehinki) SPINONE SM KAER F AVO2 71p. Marko Paukkeri

12.11.2016 Toholampi KAER F AVO2 74p. Jukka Rohkimainen

 

 

 

Tuloksia vuodelta 2015

 

Donna Liberata’s Kaia om. Outi Kokko

1.11.2015 Lumijoki KAER F NUO3 41p. Marko Paukkeri

22.11.2015 Raahe KAER F NUO2 71p. Jouni Haapanen

 

Fragola Xinnamon om.  Juha Jäppinen, Riikka Lipponen

10.10.2015 Nivala KAER F AVO3 56p. Jukka Rohkimainen

 

FI MVA Fragola Zelante om. Eero Majanen

29.10.2015 Lumijoki KAER F AVO3 56p. Markku Parviainen

1.11.2015 Lumijoki SPINONE SM KAER F AVO2 61p. Marko Paukkeri

 

Riekonnaurun Ilpo om. Jani Huuki

1.11.2015 Lumijoki Spinone SM KAER F AVO2 79p. Marko Paukkeri

21.11.2015 Salo KAER F AVO2 77p. Vesa Nummi

 

Riekonnaurun Imma om. Salla Finnilä

1.11.2015 Lumijoki Spinone SM KAER F AVO3 55p. Marko Paukkeri

29.11.2015 Haapajärvi KAER F AVO3 53p. Markku Parviainen

19.12.2015 Orivesi KAER F AVO2 61p. Sami Salo

 

Riekonnaurun Into om. Sami Tuohinto

1.11.2015 Lumijoki Spinone SM KAER F AVO2 72p. Marko Paukkeri

 

EE JMVA EEJV-15 BALTJV-15 Wanhanpirtin Charlotte Braun om. Satu Suutari, Miia Tapio

10.10.2015 Nivala KAER F NUO3 58p. Jukka Rohkimainen

31.10.2015 Sauvo KAER F NUO3 49p. Mauri Harju

 

 

Tuloksia vuodelta 2014

 

C.I.B C.I.E POHJ MVA FI MVA SE MVA NO MVA JV-09 V-09 PMV-09 PMJV-09 V-10 HeW-11 V-11 FRV-11 HeW-12 V-12 HeW-13 PMV-13 V-13 MV-14 V-14 HeW-14

Fragola Tempesta Dineve om. Pia ja Juho Haarala

1.11.2014 Lumijoki Spinone SM KAER F VOI2 70p. Marko Paukkeri

 

FI MVA Fragola Vittoria om. Kerttu Ylilauri

1.11.2014 Lumijoki Spinone SM KAER F AVO3 44p. Marko Paukkeri

 

Fragola Zelante om. Eero Majanen

4.10.2014 Lapua (Spinone & Vizsla -haasteottelu) KAER F AVO3  46p. Sami Salo

1.11.2014 Lumijoki Spinone SM KAER F AVO3 55p. Marko Paukkeri

3.11.2014 Lumijoki KAER F AVO2 65p. Markku Parviainen

 

 FI MVA NO MVA Fragola Zolletta om. Pia ja Juho Haarala

1.11.2014 Lumijoki Spinone SM KAER F AVO2 61p. Marko Paukkeri

 

Menodoratesoro om. Outi ja Marko Kokko

1.11.2014 Lumijoki Spinone SM KAER F AVO3 46p. Marko Paukkeri

 

Riekonnaurun Ilpo om. Jani Huuki

27.9.2014 Lapua Junkkari KAER F NUO3 56p. Raimo Polvi

3.11.2014 Haapajärvi KAER F NUO1 87p. Jari Karmala

 

Riekonnaurun Ilda om. Markus Jaakola

27.9.2014 Lapua Junkkari KAER F NUO3 49p. Jukka Hannus

22.11.2014 Haapajärvi KAER F NUO1 86p. Juha Tuulaniemi

 

Riekonnaurun Iikka om. Otso Manninen

27.9.2014 Lapua Junkkari KAER F NUO3 51p. Juha Loukusa

 

Riekonnaurun Imma om. henkilöllä on tietosuoja

27.9.2014 Lapua Junkkari KAER F NUO3 54p. Tommi Kinnunen

3.11.2014 Haapajärvi KAER F AVO2 63p. Jari Karmala

 

Riekonnaurun Into om. Sami Tuohinto

27.9.2014 Lapua Junkkari KAER F NUO3 51p. Ahti Lehtinen

 

Riekonnaurun Isla om. Raimo Väisänen

27.9.2014 Lapua Junkkari KAER F NUO2 71p. Nina Pärssinen

3.11.2014 Haapajärvi KAER F NUO1 84p. Jari Karmala

 

 

 

 

Tuloksia vuodelta 2013

 

Assia di Cascina Croce om. henkilöllä on tietosuoja

 

14.12.2013 Erikoiskoe italialaisille seisojille, Borghetto, Italia 2. ERI
14.12.2013 Erikoisnäyttely italialaisille seisojille, Borghetto, Italia ERI
15.12.2013 Erikoiskoe italialaisille seisojille, Borghetto, Italia 1. ERI

25. Trofeo Angelo Massimino -voittaja

 

 

HeW-10 BALTV-12 Beppe Lago di Vecchio om. Miia Tapio

14.9.2013 Raasepori KAER F AVO3 55p. Kari Nieminen

19.10.2013 Lumijoki (Spinone SM) KAER F AVO1 84p. Marko Paukkeri

 

Fragola Rene Hiquita om. Mikko Autti ja Pirjo Mäkikorttila

3.11.2013 Kemi KAER M VOI3 69p. Juha Tuulaniemi

16.11.2013 Lumijoki (Pohjois-Pohjanmaan piirinmestaruuskoe, 3. sija) KAER F VOI3 66p. Juha Tuulaniemi

 

 

C.I.B FI MVA SE MVA JV-09 V-09 PMV-09 PMJV-09 V-10 HeW-11 V-11 HeW-12 V-12 FRV-11

Fragola Tempesta Dineve om. Pia ja Juho Haarala

17.11.2013 Lumijoki KAER F VOI3 64p. Marko Paukkeri

 

 

Fragola Zelante om. Eero Majanen

20.10.2013 Lumijoki KAER F NUO2 66p. Marko Paukkeri

 

Fragola Zolletta om. Pia ja Juho Haarala

19.10.2013 Lumijoki (Spinone SM) KAER F NUO1 85p. Marko Paukkeri

26.10.2013 Piehinki KAER F AVO2 68p. Antti Moilanen

 

 

FI MVA Fragola Vittoria om. Kerttu Ylilauri

19.10.2013 Lumijoki (Spinone SM) KAER F AVO2 74p. Marko Paukkeri

9.11.2013 Nivala (haasteottelu) KAER F AVO3 55p. Olavi Sirviö

 

Manolo om. Pekka Mattila ja Pirkko Kerttula

19.10.2013 Lumijoki (Spinone SM) KAER F AVO3p. 53p. Marko Paukkeri

3.11.2013 Kempele KAER F AVO3 Raimo Polvi

9.11.2013 Nivala (haasteottelu) KAER F AVO2 71p. Olavi Sirviö

17.11.2013 Lumijoki KAER F AVO2 71p. Marko Paukkeri

 

Tangonsaaren Amaretto om. Marjaana Hautajärvi

19.10.2013 Lumijoki (Spinone SM) KAER F AVO3 53p. Marko Paukkeri

 

 

 

Tuloksia vuodelta 2012

 

Assia di Cascina Croce om. henkilöllä on tietosuoja

6.10.2012 Nivala KAER F VOI3 64p. Hannu Liedes

8.12.2012 Oulu KAER F VOI2 79p. Raimo Polvi

 

Fragola Niklas-B om. Sanna Hietala ja Aki Pahkala

20.10.2012 Lumijoki KAER AVO3 40p. Raimo Polvi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FI MVA SE MVA JV-09 V-09 PMV-09 PMJV-09 V-10 HeW-11 V-11 HeW-12 V-12 FRV-11  

Fragola Tempesta Dineve om. Pia ja Juho Haarala

20.10.2012 Lumijoki KAER F AVO1 93p. Raimo Polvi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HeW-11 V-11 HeW-12

Fragola Venti Vesuvius om. Johanna Tenovirta

28.10.2012 Kotka KAER F AVO3 55p. Heikki Nygren

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fragola Vittoria om. Kerttu Ylilauri

31.8.2012 Oulainen KAER M AVO2 61p. Jouko Kalmari

14.10.2012 Lapua KAER F AVO3 58p. Sami Salo

20.10.2012 Lumijoki KAER F AVO3 55p. Raimo Polvi

 

Manolo om. Pekka Mattila ja Pirkko Kerttula

20.10.2012 Lumijoki KAER F AVO3 55p. Raimo Polvi

 

Menodoratesoro om. Outi ja Marko Kokko

20.10.2012 Lumijoki KAER F AVO3 57p. Raimo Polvi

 

Riekkorinteen Taiga om. Satu Suutari

29.9.2012 Lapua KAER F NUO3 50p. Olavi Sirviö

14.10.2012 Lapua KAER F NUO3 48p. Heimo Hongisto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tangonsaaren Amaretto om. Marjaana Hautajärvi

29.9.2012 Lapua KAER F NUO3 48p. Pentti Kuronen

 

 

Tuloksia vuodelta 2011

Assia di Cascina Croce om. henkilöllä on tietosuoja

4.9.2011 Oulu (Ylikiiminki) KAER M AVO2 67p. Olli Punkari

16.9.2011 Haapajärvi KAER F AVO3 59p. Jari Karmala

9.10.2011 Lapinlahti KAER F AVO2 65p. Raimo Polvi

15.10.2011 Seinäjoki KAER F AVO2 71p. Jukka Pollari

26.10.2011 Keuruu KAER F AVO1 84p. Jari Karmala

 

Fragola Opaali om. Tiina Moisio

30.10.2011 Lumijoki KAER F AVO3 40p. Raimo Polvi

 

Fragola Rene Hiquita  om. Mikko Autti ja Pirjo Mäkikorttila

29.10.2011 Lumijoki KAER F VOI2 78p. Olavi Sirviö

 

Fragola Tempesta Dineve om. Pia ja Juho Haarala

17.9.2011 Pyhäjoki (Yppäri) KAER F AVO3 53p. Mikko Seitamaa

 

Fragola Tornado om. Ilkka Kurikka ja Tuulia Toivola

30.10.2011 Lumijoki KAER F AVO3 45p. Raimo Polvi

19.11.2011 Lumijoki KAER F AVO3 47p. Raija Naumanen

 

Fragola Vittoria om. Kerttu Ylilauri

8.10.2011 Keminmaa KAER M NUO1 93p. Juhani Talsta

 

Manolo om. Pekka Mattila ja Pirkko Kerttula

13.11.2011 Pudasjärvi KAER M NUO2 73p. Jukka Rohkimainen

 

Menodoratesoro om. Outi ja Marko Kokko

30.10.2011 Lumijoki KAER F AVO3 46p. Raimo Polvi

 

Riekkorinteen Santeri om. Satu Suutari

26.9.2011 Lapua KAER F NUO3 41p. Harri Siivonen

8.10.2011 Keminmaa KAER M NUO1 82p. Juhani Talsta

30.10.2011 Lumijoki KAER F NUO3 45p. Raimo Polvi

19.11.2011 Lumijoki KAER F NUO3 43p. Raija Naumanen